Üretim ve Montaj

EKOVİLLA ofisine ulaştığınız andan itibaren sizinle yakından ilgilenen tecrübeli ekibimiz; modeller, projeler, yapım aşamaları ile ilgili merak ettiğiniz ve öğrenmek istedikleriniz hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlar. Bir modele veya kendi özel projenize karar verildikten sonra belediye ruhsat işlemleri ve su basman betonunu hazır hale getirilirken, fabrikada da projenin imalat planı doğrultusunda üretim gerçekleştirir.

Montaj ekibi, zamandan tasarruf etmek için fabrikada duvarları hazır hale getirir ve inşaata gerekli tüm malzemelerle üzerine inşa edilecek alana ulaştırılır.

Su basman betonunun üzerine; proje eksiksiz olarak yapılmış ve evin iç dekorasyonu tercih edilen şekilde tasarlanmış, tamamen anahtar teslim haline getirilip teslim edilir. EKOVİLLA, müşterilerinin sorunsuz ve kısa bir zaman içinde eksiksiz bir ev sahibi olmalarını sağlar.

Ev nasıl tasarlanır, nelere dikkat edilir?

Yeni yapı sistemlerinin uygulanmasında en önemli bölümü teşkil eden mimari projenin, yeni yapı elemanlarıyla ve lisanslı bilgisayar programlarında yapılan mühendislik hesaplarıyla en ince ayrıntısına kadar tasarlanır ve üretime geçilir. Duvar panelleri, üretim listesi, çatı ve döşeme makasları yerleşim planları bilgisayar ortamında hazırlanır.

 

Duvar
Duvar panel yazılımı sayesinde tüm iç ve dış duvarları milimetrik olarak tasarlanır. Dış ve iç duvarlarda oluşturulması gereken kapı pencere boşlukları milimetrik olarak oluşturulur. Kapı ve pencere üstü lentolar, pencere ve kapı eşikleri istenen yükseklikte ayarlanabilir. Duvar panellerinin tasarımı yapıldıktan sonra istenilen ölçüye getirilebilir. Duvar kalınlıklarını standart ölçülerde ayarlama, duvar yüksekliklerini isteğe bağlı olarak ayarlama kullanıcının seçeneğine bırakıldığından serbest kullanım rahatlığı vardır.

 

Tasarımda değişiklik yapma imkânı tarım sürecinin her aşamasında olanaklıdır. Eğimli duvar panelleri tasarımı kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İstenen cephe kaplama malzemesi uygulanabilmektedir. Duvar panelleri düz satıhlardan oluştuğundan diğer yapılarda olduğu gibi duvarlarda çıkıntılara, dolayısıyla mobilyaların yerleştirilmesinde alan sıkıntısına sebebiyet vermemektedir. Eşyaların depolanması için gömme dolap uygulamalarına da olanak veren sistem, depremde can kaybına neden olan büyük boyutlardaki depolama elemanlarının yerini almaktadır.

Döşeme kirişleri
Bilgisayar ortamında her türlü yük opsiyonuna göre tasarlanan kullanılacak ahşap cinsi ve kalitesi, her düğüm noktasında kullanılması gereken değişik ebattaki çelik bağlantı plakası bilgisayar tarafından belirlenir ve buna bağlı kalınarak imal edilir. Konsollar ve balkon çıkmaları imal edilen döşeme kirişleri sistemi içinde tek kirişle çözümlenir. Dış duvardan dış duvara geniş uzunluk geçme imkânı dolayısıyla bina içlerindeki ara bölmelerin (odaların) isteğe bağlı olarak rahat yerleşimine imkân sağlar. Kirişlerin orta kısımlarında kalan boşluklardan, hiç bir parça kesme işlemi yapılmadan, tüm tesisat (elektrik, su, klima), kablolar ve borular rahatça döşenebilmektedir.

Çatı
Mühendislik tasarımında yatay yük yolları oluşturulur ve yük yolunun her elemanı hesap edilerek deprem yüklerine karşı tasarlanır. Çatılar ve döşemeler diyafram, bir kısım duvarlar da perde duvar olarak tasarlanır.