Konsept

AKILLI  EV SİSTEMİ                                                                                                                              

Ekovilla’da  Akıllı ev sistemleri, evinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.  Akıllı ev sistemleri, evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar.

Daha fazla güvenliğin yanı sıra, evinizdeki tüm aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemlerini uzaktan yönetmenizi sağlayıp perde, panjur, tv vb. multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların kontrolünü size sunarlar. Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın önüne geçer ve enerji tasarrufu sağlarlar.Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet veya bilgisayarlarınız aracılığıyla sağlanır ve siz evinizden uzaktayken de gözünüz arkada kalmaz.

Antibakteriyel merkezi süpürge  sistemi,

Ekovilla’da sağlık vazgeçilmezlardendir.

Dünyada alerjik hastalıklar oranı %20 dir. Astım ve alerji hastalarının çoğu kapalı mekanlarda soludukları havadan dolayı hastalanmaktadırlar.

Göremediğimiz mikroorganizmaların havada hareketli halden yere düşme süreleri 4-6 saat arasındadır.

Kapalı ortamlarda hastalıklara sebep bunlardır. Bu sebepden dolayı gelişmiş ülkelerde merkezi süpürge sistemi yıllardır tercih edilmektedir.

 

Seramik baca sistemi

Ekovilla’da güvenlik,ana sloganımızdır

İç içe üç katmandan oluşan Seramik Baca Sistemi'nin en içinde şamot esaslı seramik boru bulunur. Seramik boruyu ısıya karşı dayanıklı taş yünü izolasyon sarar.

En dış katmanda ise sistemi hafif pomza  blok tamamlar.

Böylece Ekovilla’lar ısı kaçağı olmadan, yangın tehlikesinden arındırılmış ve kurum yaparak çekişi azaltan etkenleri ortadan kaldırarak güvenli bir ısıtmayı tamamlar.

Soğutma ve ısıtma - ısı pompası

Ekovilla ayni zamanda bir yeşil şirkettir.Çevreci olmasının kanıtı, az enerji harcayarak ısınır ve soğutma yapmasıdır.

Ekovilla’daki  havadan suya ısı pompaları ana enerji kaynağı olarak havayı kullanır ve enerji verimliliğini  artırmak için ideal bir çözümdür. ısıtma ve sıcak su temini için en ideal sıcaklığı sunmak için tasarlanmış komple bir sistemdir. Ayrıca yazın soğutma yapabiliyor olması en önemli avantajlarından biridir.

Evinizin  iki farklı bölgeye ayrılmasını ve farklı farklı sıcaklıklarda ısıtılmasını sağlayabilir. Bu yeni teknoloji sayesinde ısınma masraflarınız azalırken, konforunuzdan ödün vermenize gerek kalmaz. Evinizde istediğiniz ortamları (yaz – kış) oluşturmak artık parmaklarınızın ucunda. 

Yağmur suyu toplama sistemi

Ekolojiye katkı, Ekovilla’nın şirket felsefesidir.

Suyun bu denli önem arz ettiği günümüzde düşen yağmur sularının sadece%30’unun yer altı sularına katıldığı ve faydalanılamayan yağmur suyu miktarının çok büyük olduğu, son derece çarpıcı bir gerçektir.Yağmur suyunun toplanıp depolanması ve değerlendirilmesi hem çevre ve su kaynakları bakımından hem de ekonomik kazanım açısından fevkalade etkin yöntemdir. Yağmur suyu başta çatılar olmak üzere, otopark gibi açık alanlar, yollar ve bina/duvar çevresindeki drenaj borularından toplanabilir.

Toplanan yağmur suyu borularla yağmur suyu filtresine yönlendirilir ve filtrelenen su depoya alınır. Filtre edilmiş yağmur suyu, çamaşır makinesi, WC rezervuarı, temizlik işleri, araç yıkama, bahçe sulama gibi amaçlarla kullanılabilir.     

Güneş enerjisi ile kendi enerjisini üreten ev’ler

Ekovilla ile eviniz nerede olursa olsun enerjisini kendi üretiyor, merkezi sistemlere ve enerji şirketlerine bağımlılığı ortadan kaldırıyor.

Yeni eviniz, yalnızca gündüz değil, gece de güneşin sonsuz enerjisiyle aydınlanıyor.Bulunduğu bölgenin konumuna, büyüklüğüne ve ihtiyacına göre her eve özel enerji projesi geliştiren Ekovilla, alternatif ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla, temiz ve çok kazançlı enerji elde etmenizi sağlıyor.

Farklı sistemlerle de tüketiminizden artan enerjiyi en yakın şehir şebekesine iletiyor ya da bataryanıza aktararak depoluyor. Bu şekilde, güneşsiz havalarda bile evinizin enerjisi hiç kesilmiyor. Temiz enerji ile doğal kaynaklarımızı koruyan Ekovilla, fosil yakıtlardan elde edilen enerjinin çevreye verdiği zararı vermiyor.


HİZMET BÜTÜNLÜĞÜ VE STANDARDİZASYON

Ekovilla’nın en büyük hedefi "her aşamada mutlu ev sahipleri" oluşturmak… Bu nedenle Reesnetwork tecrübesi ve profesyonelliğiyle Ekovilla sahiplerinin her zaman yanında, her zaman hizmete hazır!

Reesnetwork hizmetleri Konut Satış Sözleşmesi’nin yapılmasıyla başlıyor, konutunuzun teslimi sırasında ve teslim sonrasında da garanti süresinin bitimine kadar devam ediyor ve bu hizmetler teknik destekten danışmanlığa, site yönetiminden abonelik işlemlerine kadar çok geniş bir yelpaze içinde sunuluyor .

KİRALAMA HİZMETİ

Satın aldığınız yatırımlara,dilerseniz kiralama hizmeti sağlıyoruz,kiracı sorumluluğunu alıp evinizin bakım kontrollerinizden,kira ve diğer takiplerinizi profesyonel ekibimizle yapıyoruz. Reesnetwork olarak; sahip olduğumuz tüm değerleri, sizinle paylaşacağımızın garantisini veriyoruz.

SATIŞ HİZMETİ

Satın aldığınız yatırımları tekrardan satışa çıkartıyor, hedeflediğiniz döngüyü tamamlıyoruz. Bu süreçte tüm satış mecralarımızı aktif bir şekilde kullanıyor, yatırımlarınıza özel pazarlama ve satış stratejileri geliştiriyoruz.

Satış aşamasına geçmeden önce, eviniz ile alakalı fiyat analizi, kalite analizi, emsal analizi, hedef kitle vb. raporlar oluşturarak satış aşamalarında satışı destekleyecek planlamalar ortaya çıkartıyor, satışı kolaylaştırıyoruz.

Evinizin pazarlama ve reklam planlamalarını yapıyor, gerek fotoğraf, gerek video, gerekse özel reklam çekimleri yapıyor, pazarlama alanında satışı destekleyecek tüm  reklam mecralarını aktif bir şekilde kullanıyoruz.Evinizin pazarlama ve reklam planlamalarını yapıyor, gerek fotoğraf, gerek video, gerekse özel reklam çekimleri yapıyor, pazarlama alanında satışı destekleyecek tüm  reklam mecralarını aktif bir şekilde kullanıyoruz.

TEKNİK DESTEK

Yeni bir ev’de  yaşam başlarken çeşitli zorluklarla karşılaşılabilir. Bu nedenle Ekovilla, teslim ettiği tüm evlerde, yaşam başladığında da hizmet desteğini Reesnetwork markasıyla sürdürüyor.Ev  yaşamının ilk günden itibaren düzen içinde başlaması, müşterilerimiz için bir stres kaynağı olmaması için,mini tadilatlar,mimari tasarım değişiklikleri,onarım  ve teknik hizmetlerin verilmesini sağlıyor.


TAPU

2. El Satışlarında Tapu İşlemlerin Takibi,harçları  ve Satış İşleminin Sonuçlandırılması reesnetwork ekibi tarafından sizlerin adına yapar.EMLAK BEYANI ve EMLAK VERGİLERİ
Emlak beyanı ve vergilerini ödemek,artık zihninizi ve zamanınızı meşgul etmesin..Reesnetwork sizin adınıza bu hizmetleri de gerçekleştirmektedir.ABONELİKLER
Elektrik,su,doğalgaz,telefon veya internet aboneliklerinin yapılması için zaman ayırmanıza gerek yok,reesnetwork ekibi sizin adınıza tüm abonelikleri yapar ve ödemelerini zamanında yapıp sizlere zaman ve düzen konforu sağlar.RESMİ DANIŞMANLIK
Ev’inizle alakalı hukuk işlerinizi,sözleşme desteği,belediye ve diğer resmi kurumlarda ki gereken hizmeti,projelerin onay hizmetlerine kadar reesnetwork profesyonel ekibi  sağlamaktadır.

Zamanınızı çalan,zihninizi yorup sizi strese sokacak durumlarda reesnetwork yanınızda..