Ekovilla Farkı

Doğayla Baş Başa

Şehir hayatında, insan yaşamına aykırı,ruhunuzun yüksek katlı blokların arasına sıkıştığını hissediyorsunuz. Doğayla baş başa kalmak, adımınızı attığınızda bahçenize ulaşmak,ruhunuzu dinlendirmek, yaşam enerjinizi yenilemek ve her metre karesiyle sizi anlatan bir evde yaşamak istiyorsunuz. Peki, aklınızda neresi var?

Aklınızda neresi varsa, Ekovilla ile yeni eviniz tam orada olsun. Hem de istediğiniz bütün özellikler, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve uygulamaya konmuş olarak…

Geniş balkonlar, yemyeşil bahçeler, verandalar… Kendinizi kuşlar kadar özgür hissedeceğiniz ferah alanlar… Yaşadığınız yerde kendinizi bulmanın ve dünyaya hayalinizdeki evden bakmanın huzuru… Siz de doğadaki yeni adresinizi kendiniz belirleyin, özlediğiniz doğal ve huzurlu hayata Ekovilla ile hemen başlayın…

 

 

Güzel Bir Hayat Evinizde Başlar

Aklınızda yeni bir ev hayali hep var… Geniş pencereler, güneş ışığıyla dolu odalar, ferah iç mekânlar,rutubet ve nemsiz ortamlar… Kuş sesleriyle dolu bir balkon, kahvenizi keyifle yudumladığınız kocaman bir veranda… Çocukların özgürce oynayabildiği yemyeşil bahçeler…

Bakmaya ve yaşamaya doyamayacağınız bir ev…

Ekovilla ile bütün bu özellikler hayal olmaktan çıkıyor. Çünkü biz, konutlarımızda ekolojik ve konfor yaratacak yapı malzemeleri kullanıyoruz.

Modern ya da geleneksel… Hayalinizdeki konut tipi nasıl olursa olsun, Ekovilla ile hayata geçiyor. Alternatif renk ve cephe kaplama modelleriyle de yeni eviniz, doğadaki veya şehirdeki en göz alıcı eve dönüşüyor!

Dört Mevsim Konfor

Sağlıklı ve rahat yaşam,sadece uygun ısı ve nem şartlarına sahip olan mekanlarda  mümkündür.İklim özellikleri ve coğrafi koşullar dikkate alınmadan inşa edilen binalarda hiç de rahat değilsinizdir. Evinizin iklimi, genellikle yaz aylarında sıcak, kış aylarında soğuk ve dört mevsim nemli…

Ekovilla  ile yeni eviniz, yaz kış, aynı rahatlık ve doğallıkta!

Ekovilla’da evinizin mimari planı, yalnızca estetik kaygılarla çizilmez. Arazi, iklim ve bölge koşulları göz önüne alınarak özel detaylar geliştirilir. Yüksek ısı ve ses izolasyonuyla duymak ve hissetmek istemediğiniz her şey kapının dışında kalır. Temel, çatı, çatı detayları ve tüm cephelerde en doğal yapı malzemeleri kullanılarak diğer yapılara göre %70 daha fazla ısı-ses değerleri yakalanır. Size de dört mevsim bu konforun keyfini yaşamak kalır!

Yeni Evinizin Güvenliği, Her Şeyden Daha Önemli

Yeni evinizi inşa etmek istediğiniz bölgenin afet haritasını çıkaran Ekovilla , proje ve statik hesap sürecini bu haritaya göre yönetiyor. Arazi ve afet haritasına göre en doğru ölçeklendirmeyi yaparak olası riskleri en aza indiriyor.

Tarihin en eski yapı malzemesi ahşap ile inşa edilen binalar, diğer binalara göre kat kat daha hafif. Bu özellik, tüm zeminlerde ve özellikle zemini riskli bölgelerde ahşap malzemeyle inşa edilen konutları avantajlı konuma taşıyor. Yine ahşabın, diğer yapı malzemelerine  göre çok daha esnek ve sağlam bir malzeme olması, Ekovilla yapılarının depreme karşı çok yuksek  direnç gösterebilmesini sağlıyor.

Tüm bu özellikleri bir arada düşündüğümüzde,Ekovilla ile deprem ve olası tüm afetlerde canınız ve eviniz güvende!

Taşınma Konusunda Sizden Daha Pratik Bir Ev

Bitmeyen bir inşaat süreci, her gün ortaya çıkan yeni aksaklıklar, kiminle muhatap olacağınızı bilemediğiniz durumlar… Ne kadar can sıkıcı değil mi? Gelin, bütün bunları bir kenara bırakalım ve Ekovilla’ların çok büyük bir avantajına, birlikte bakalım…

Ekovilla’da yeni eviniz, tüm ekonomik ve çevresel faktörler dikkate alınarak,  üretim ve tasarım merkezlerimizde planlanıyor. Kuruluma hazır bir şekilde şantiye sahasına sevk ediliyor. Bu arada muhtemelen siz daha taşınma hazırlıklarına başlamadınız bile!

Aylardan Kasım, mevsim de kış… Olsun. Ekovilla yapı konseptleri  bunlardan hiç ama hiç etkilenmez.Ekovilla teknolojisiyle, yeni evinize istediğiniz mevsimde, istediğiniz yerde sahip olursunuz. Üretim aşamasında her detay özenle dikkate alındığı ve uygulamaya konduğu için en ufak bir aksilik ve sürprizle karşılaşmazsınız. Şantiye sahasına sevk edilen evinizi, uzman montaj ekiplerimiz  çok kısa bir sürede tamamlar ve yaşama hazır hale getirir. Siz daha taşınma hazırlıklarını bitiremeden yeni eviniz bitmiş olur.

Ekovilla ile yepyeni bir yaşama başlamak, işte bu kadar pratik!

Sürdürülebilir ve Her Bütçeye Uygun Ekonomik Evler

Yeni bir ev hayali artık gözünüzü korkutmasın. 4 farklı ev konseptiyle yeni yaşam alanları üreten Ekovilla’da her bütçeye ve beğeniye uygun bir ev mutlaka var!

İnşaat hızını minimum seviyelere düşüren, iklim ve mevsim şartlarından etkilenmeyen Ekovilla  ile hiç zaman kaybı yaşamadan, çok ekonomik fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. 4-8 hafta içerisinde kurulumu tamamlanan Ekovilla evleri,Isıtma ve soğutma maliyetlerini minimuma indirerek ve ısı transferinde termal gerilmelerden kaynaklanan rutubet küf çatlama dökülmeleri önleyerek bakım onarım maliyelerini düşürür. Gereksiz işçilik ve şantiye maliyetlerini ortadan kaldıran Ekovilla avantajıyla hayalinizdeki eve hayalinizdeki bütçelerle sahip olabilir ve yeni evinizi, yıllarca, hiç sorun yaşamadan ve fazla enerji harcamadan kullanabilirsiniz.

Eşyaları Kadar Teknolojik Evler

Ekovilla,sürekli inovasyon ile konut teknolojilerini sürekli yeniliyor, proje hazırlama, üretim ve uygulama sürelerini kısaltıyor. Yalıtım ve kurulum teknolojilerinde sahip olduğu üstünlükle çok daha estetik, konforlu, pratik ve güvenli konutlar inşa ediyor. Dünyanın en iyi yapı teknolojilerini ihraç ediyor ve Ekovilla yapı sistemleri için geliştirdiği özel yazılımlarla bu teknolojileri destekliyor. Uluslararası standartlarda üretim ve hizmet kalitesi, deneyimli ve dünya çapında proje geliştirebilme yeteneğine sahip mimar ve mühendis kadrosuyla, konut anlayışınıza bakış açınızı değiştiriyor.

Eviniz Enerjisini Kendi Üretsin

Bir dağın tepesi, bir ormanın ortası ya da bir gölün kıyısı... Ekovilla ile eviniz nerede olursa olsun enerjisini kendi üretiyor, merkezi sistemlere ve enerji şirketlerine bağımlılığı ortadan kaldırıyor. Yeni eviniz, yalnızca gündüz değil, gece de güneşin sonsuz enerjisiyle aydınlanıyor.

Bulunduğu bölgenin konumuna, büyüklüğüne ve ihtiyacına göre her eve özel enerji projesi geliştiren Ekovilla, alternatif ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla, temiz ve çok kazançlı enerji elde etmenizi sağlıyor. Farklı sistemlerle de tüketiminizden artan enerjiyi en yakın şehir şebekesine iletiyor ya da bataryanıza aktararak depoluyor. Bu şekilde, güneşsiz havalarda bile evinizin enerjisi hiç kesilmiyor. Temiz enerji ile doğal kaynaklarımızı koruyan Ekovilla, fosil yakıtlardan elde edilen enerjinin çevreye verdiği zararı vermiyor.

Doğayla ve Doğanızla Uyumlu

Ekovilla’da yalnızca doğa ile baş başa bir yaşam sürmezsiniz. Çevreyi koruyan, ekolojik konut konseptiyle, doğal yaşama da destek olursunuz. Tamamı %100 geri dönüşümlü doğal yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilen Ekovilla evleri, doğal kaynaklarımızın tükenmesini engeller. Diğer inşaat sistemlerinin  inşasında ortaya çıkan inşaat atıkları çevre için ciddi bir tehlike oluştururken Ekovilla yapı konseptınde,kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesi ahşap kullanılarak üretimi için gereken enerji çok az’a indirilerek doğaya karbon salınmaz,çevre kirletilmez.

Her iklim tipine uygun yalıtım teknolojisine sahip Ekovilla evleri,enerjiden tasarruf sağlayarak gaz kurum ve toz emisyonunu azaltıp çevre kirliliğini önler.